- 12 miesięcy – w przypadku zatrudnienia bezrobotnego, który ukończył 50 lat, a nie ukończył 60 lat;
- 24 miesięcy – w przypadku zatrudnienia bezrobotnego, który ukończył 60 lat.
Pracodawca lub przedsiębiorca są zobowiązani do dalszego zatrudniania skierowanej osoby bezrobotnej po upływie czasu przysługiwania dofinansowania wynagrodzenia, odpowiednio przez okres 6 lub 12 miesięcy.
Pracodawca lub przedsiębiorca zobowiązani są do zwrotu:
- wszystkich otrzymanych środków wraz z odsetkami ustawowymi naliczonymi od całości kwoty otrzymanych środków od dnia wypłaty pierwszego dofinansowania wynagrodzenia, w terminie 30 dni od dnia doręczenia wezwania od starosty, w przypadku niedotrzymania warunków, tj. utraty zatrudnienia w okresie przysługiwania dofinansowania oraz nieutrzymania zatrudnienia po upływie czasu przysługiwania dofinansowania;
- 50 % łącznej kwoty, w terminie 30 dni od dnia doręczenia wezwania starosty, w przypadku utrzymania zatrudnienia skierowanego bezrobotnego przez okres przysługiwania dofinansowania wynagrodzenia oraz przez co najmniej połowę okresu zobowiązania do dalszego zatrudnienia po upływie okresu dofinansowania.
Dofinansowanie wynagrodzenia przyznaje starosta - na podstawie zawartej umowy - pracodawcy, który zatrudni skierowanego bezrobotnego.
Dofinansowanie wynagrodzenia jest udzielane zgodnie z warunkami dopuszczalności pomocy de minimis.
Dofinansowanie pracodawcy lub przedsiębiorcy wynagrodzenia za zatrudnienie skierowanego bezrobotnego, który ukończył 50 r życia - wnioski do pobrania w załącznikach ponizej