NABÓR WNIOSKÓW PRACODAWCÓW O PRZYZNANIE ŚRODKÓW Z REZERWY KRAJOWEGO FUNDUSZU SZKOLENIOWEGO
Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy dla Powiatu Nowosądeckiego w imieniu Starosty zaprasza Pracodawców zainteresowanych dofinansowaniem kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców do składania wniosków w okresie od dnia 29.07.2024 r. do dnia 31.07.2024 r. Urząd dysponuje środkami finansowymi w ramach REZERWY w wysokości 125.550,00 zł.O środki z REZERWY Krajowego Funduszu Szkoleniowego mogą ubiegać się Pracodawcy zgodnie z poniższymi priorytetami wsparcia ustalonymi przez Radę Rynku Pracy:
Priorytet A: Wsparcie kształcenia ustawicznego pracowników Centrów Integracji Społecznej, Klubów Integracji Społecznej, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Zakładów Aktywności Zawodowej, członków lub pracowników spółdzielni socjalnych oraz pracowników zatrudnionych w podmiotach posiadających status przedsiębiorstwa społecznego wskazanych na liście/rejestrze przedsiębiorstw społecznych prowadzonym przez MRiPS.
Priorytet B: Wsparcie kształcenia ustawicznego osób z orzeczonym stopniem niepełnosprawności.
Priorytet C: Wsparcie kształcenia ustawicznego osób, które mogą udokumentować wykonywanie przez co najmniej 15 lat prac w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze, a którym nie przysługuje prawo do emerytury pomostowej.
Priorytet D: Wsparcie kształcenia ustawicznego w obszarach/branżach kluczowych dla rozwoju powiatu/województwa wskazanych w dokumentach strategicznych/planach rozwoju tj. w oparciu o Strategię Rozwoju Powiatu Nowosądeckiego do roku 2030:
http://bip.nowosadecki.pl/prawo/strategia_powiatu/
O wsparcie kształcenia ustawicznego w ramach ww. priorytetu mogą ubiegać się wyłącznie Pracodawcy, którzy będą realizować kształcenie w obszarze:
- społecznym: kierunek działań: „Doskonalenie kompetencji kadr systemu oświaty" oraz „Rozwój kompetencji kadr zatrudnionych w instytucjach pomocy społecznej"
- gospodarczym: kierunek działań: „Wspieranie rozwoju kadr dla turystyki regionalnej". We wniosku należy szczegółowo uzasadnić powiązanie planowanej tematyki kształcenia ustawicznego ze wskazanym powyżej obszarem w oparciu o ww. strategię.
Wnioski należy składać tylko na aktualnym druku z roku 2024:
- w formie papierowej wyłącznie na dzienniku podawczym PUP dla PN, ul. Nawojowska 118, 33-300 Nowy Sącz w godzinach pracy Urzędu, tj. od 7:00 do 15:00. W przypadku wniosków nadesłanych pocztą lub przesyłką kurierską, o złożeniu wniosku decyduje data wpływu wniosku do PUP dla PN.
- drogą elektroniczną wyłącznie poprzez platformę ePUAP /PUPPN/skrytkaESP. Wniosek złożony w postaci elektronicznej musi posiadać: bezpieczny podpis elektroniczny weryfikowany za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu z zachowaniem zasad przewidzianych w przepisach o podpisie elektronicznym albo podpis potwierdzony profilem zaufanym elektronicznej platformy usług administracji publicznej, w przeciwnym razie – wniosek pozostanie bez rozpatrzenia. Urząd nie ponosi odpowiedzialności za awarię platformy EPUAP, niewłaściwe przesłane lub uszkodzone pliki.
Wnioski drogą elektroniczną można składać od godziny 7:00 29.07.2024 roku do godziny 15:00 31.07.2024 roku.
Wnioski złożone poza wskazanym terminem nie będą rozpatrywane.
Aby skorzystać ze środków REZERWY KFS na działania ujęte we wniosku o dofinansowanie kształcenia ustawicznego musi być spełniony przynajmniej jeden z w/w priorytetów wydatkowania środków REZERWY KFS.
Przy rozpatrywaniu wniosku, Urząd uwzględnia:
- zgodność dofinansowywanych działań z ustalonymi priorytetami wydatkowania środków REZERWY KFS na dany rok;
- zgodność kompetencji nabywanych przez uczestników kształcenia ustawicznego z profilem firmy i przypisanym stanowiskiem pracy;
- zgodność kompetencji nabywanych przez uczestników kształcenia ustawicznego z potrzebami lokalnego lub regionalnego rynku pracy;
- wysokość kosztów kształcenia – cena kursu zostanie zweryfikowana w odniesieniu do cen występujących na rynku edukacyjno-szkoleniowym z uwzględnieniem (w razie potrzeby) programu kursu;
- posiadanie przez realizatora usługi kształcenia ustawicznego certyfikatów jakości oferowanych usług kształcenia ustawicznego (np. ISO, Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością, Znak Jakości Małopolskich Standardów Usług Edukacyjno-Szkoleniowych, akredytacja kuratorium oświaty);
- instytucję szkoleniową przewidzianą do realizacji - akceptowane będą podmioty prowadzące działalność w zakresie kształcenia, które w swoim przedmiocie działalności posiadają wpis, zgodnie z PKD, o świadczeniu usług szkoleniowych w formach pozaszkolnych dla osób dorosłych;
- plany dotyczące dalszego zatrudnienia osób, które będą objęte kształceniem ustawicznym;
- możliwość sfinansowania ze środków REZERWY KFS działań określonych we wniosku, z uwzględnieniem limitów, o których mowa w art. 109 ust. 2k i 2m ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.
http://nowysacz.praca.gov.pl/dla-pracodawcow-i-przedsiebiorcow/podnoszenie-kompetencji-i-kwalifikacji-pracownikow-i-kandydatow-do-pracy/krajowy-fundusz-szkoleniowy oraz https://nowysacz.praca.gov.pl/dokumenty-do-pobrania/
UWAGA: Formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc de minimis należy wypełnić na dotychczas obowiązującym druku. Po wejściu w życie zmieniającego rozporządzenia w sprawie zakresu informacji przedstawianych przez podmiot ubiegający się o pomoc de minimis Wnioskodawcy zostaną poproszeni o złożenie i wypełnienie nowego formularza.